25.11.2021 / in Games

Dota 2, «Великі перегони», роботи та дрони — якими будуть «Ігри майбутнього»?

“Ігри майбутнього” – своєрідний аналог Олімпійських ігор, що поєднує в собі популярні кіберспортивні дисципліни, такі як Dota 2, CS:GO, Fortnite і League of Legends, змагання у віртуальній реальності на кшталт Beat Saber, а також ряд реальних активностей: гонки дронів, робототехніку та змагання з використанням екзоскелетів. Одним словом, це солянка з різних сучасних течій. Змагання будуть міжнародними — братимуть участь у них представники різних країн.

Усього до програми майбутнього турніру увійде 21 дисципліна, вони будуть розділені на п’ять груп: Sports Challenge, Battle Challenge, AR/VR Challenge, E-motions Challenge та Technically Assisted Challenge. У цьому підсумкове формування списку дисциплін ще завершено. Зараз автори проекту взаємодіють з кіберспортсменами для розробки нових форматів, які були б цікаві глядачам і при цьому могли б об’єктивно оцінюватися. Особливість «Ігор майбутнього» полягає в тому, що вони пройдуть у фіджиталі — на стику цифрового та фізичного просторів. Тобто команди, наприклад, повинні спочатку брати участь у кіберспортивному змаганні, а потім — у схожому офлайн-змаганні, наприклад квесті або аналогу «Великих перегонів». Проте головне, як зазначають автори, основу всіх дисциплін лежатимуть новітні досягнення науки і техніки.

Team Spirit була незвичайним гостем на заході: клуб стане амбасадором «Ігор майбутнього», радником організаторів у створенні нових форматів. Віце-прем’єр вручив кіберспортсменам символічний подарунок – згенерований NFT-токен на блокчейн-майданчику “Сбера”.

При цьому, як стверджують автори проекту, «Ігри майбутнього» включатимуть не лише турнірні баталії, а й фабрику контенту та лабораторію, де здійснюватиметься креативна робота в галузі інформаційних технологій, спорту, науки та освіти. Водночас до екосистеми заходу увійдуть платформи, які дозволять вивчити програми провідних університетів та освітніх центрів. Ще однією складовою стане технологічна платформа, на якій вестимуться трансляції, збиратимуться CRM та Big Data, а також працюватиме соціальна мережа. За допомогою цієї екосистеми організатори в тому числі розраховують отримати зворотний зв’язок від користувачів щодо нових дисциплін та їхньої правильної інтеграції у формат чемпіонату.