11.11.2021 / in Games

NAVI стали головною кіберспортивною командою світу — B1t має потрапити до топ-10 гравців року

8 листопада 2021 року сталося те, на що майже десять років чекали всі фанати команди Natus Vincere з CS:GO. Цього дня склад Олександра s1mple Костильова переміг на PGL Major Stockholm 2021 та приніс клубу перший титул на чемпіонатах світу в історії. Успіх NAVI ознаменував початок нової ери на професійній сцені, а також моментально зробив із гравців команди справжніх суперзірок. Як s1mple та Natus Vincere стали новими іконами у кіберспорті. Шоу s1mple Снайпер NAVI Олександр s1mple Костильов – найбільший гравець в історії CS: GO. Український кіберспортсмен не залишив незафарбованих полів на карті Counter-Strike, і все, що йому залишається, — зміцнювати власну спадщину і ставити нові рекорди. Але цього разу я хотів би поговорити не про ігрові навички Костильова — про них сказано вже все і навіть трохи більше. Після тріумфу s1mple у Стокгольмі ми поговоримо про нього як про першу справжню суперзірку зі світу кіберспорту.

Для початку пропоную одразу звернутися до простих цифр. Костильов – найпопулярніший кіберспортсмен планети. На обліковий запис українця в Instagram, головній соціальній мережі сучасності, підписано 1,5 млн осіб, а на Twitch — 2,8 млн. Для порівняння, в сумі на п’ять облікових записів «золотої» п’ятірки Astralis, що знищувала в CS:GO все навколо себе на Упродовж кількох років, у мобільному додатку підписалося близько 900 тис. осіб. Чи не подобається цей приклад? Давайте заглянемо до сусідніх дисциплін. Легенда League of Legends Лі Faker Сан Хек — 504 тис. передплатників у Instagram та близько 1,5 млн на YouTube. Дворазовий чемпіон The International з Dota 2 данець Йохан n0tail Сундштайн – 294 тис. в Instagram і 226 тис. на Twitch. Жоден з інших кіберспортсменів, незалежно від того, з якої він дисципліни, найближчим часом не наблизиться до Костильова на гарматний постріл. Але цифри – не головне…

…Головне – роль, яка дісталася s1mple. Костильов став певним амбасадором кіберспорту у зовнішньому світі. У його записнику з’явилися номери зірок шоу-бізнесу, легенд світового спорту та інших селебріті, які один за одним особисто бажали снайперу удачі у майбутніх матчах, а кіберспортсмен стабільно не розчаровував нових фанатів CS:GO. Суміш харизми та помірного рівня навичок у грі поступово роблять з s1mple зірку світового масштабу. Свого часу у футболі з’явилися Дієго Марадона та Пеле, на баскетбольному майданчику засяяв Майкл Джордан, а у октагоні ММА зійшла зірка Конора Макгрегора. Всі ці особи зробили неоціненний внесок у популяризацію своїх видів спорту і назавжди увійшли до історії. Те саме може статися і з Костильовим.

В останні роки, багато в чому не без допомоги пандемії, на кіберспорт починають звертати увагу все більше і більше людей, яким в обов’язковому порядку потрібна яскрава зірка, здатна на ділі показати, чим прекрасний її вид спорту, і за якою буде цікаво стежити навіть за межами сервера. Кращого прикладу, ніж s1mple, відверто кажучи, на думку навіть не спадає. У жодній кіберспортивній дисципліні немає гравця, який був би настільки кращим за інших.